Ponponlu Çocuk Şapkası Jokerman Bere- hand knit hats for kids en

YENİ ÖRGÜ MODELLERİ

PONPONLU BERE( www.negatif.com )

Merhabaaaa örgü severler. Bu Kağanı'mın geçen seneki Çim beresi küçüldüğü için bu sene ördüğüm ponponlu bere. Bu örgü modeli bereyi deryalı günler programında görmüş ve cidden çok beğenmiştim. Sizlerle yapılışını paylaşmak ve eğer örmek isterseniz yol göstermek istiyorum.

YAPILIŞI:

4 renk yumak :P Sanki saymayı bilmeyen varmış gibi saçma oldu ya :) Neysem 25 ilmekle başladım. Daha önceki küçülen şapkasının tepe kısmından alın kısmına kadar kendime göre ölçü aldım ve o uzunlukta ördüm sıraları saymadım. Çünkü her parçada farklı desen teknikleri uyguladım. Bu yüzden sıra sayıları uymuyor. İstediğim uzunluğa geldiğinde arkadaşımın kızı için ördüğüm modelde her dönüş sırasında 1 ilmek eksilttim. Ama Kağan'ın beresinde farklı yaptım. Resimden detalı görmeniz mümkün. Bu arada resimlere tıkladığınızda büyük resimlere ulaşabilirsiniz.

Örgüyü tığla birleştirmek her zaman tercihim. Son derece muntazam oluyor. Biz ponpon yapılışınıda elimize ipi dolayarak ortasından iple sıkıca bağlayıp, kenarlarını keserek yapıyoruz, daha pratik oluyor. You tube a video yüklemesini kendi kendime ancak başarabildim. ALLAH kısmet ederse bunda sonra örgülerimi ve sizin sorularıızı video ile anlatmaya çalışacağım. Ama yüklemeyi başrana kadar da inanın çatlıcaktım :) Ya bu blog sayesinde yakında program yazmayada başlıcam nerdeyse :P kendi kendime öğrenmekte zor oluyor. O kadar çok şablon değiştirdim ki bir sürü şablon kolleksiyonum oldu. Sizlere zaman içerisinde bedava şablonlarımı kullanımınıza sunmayı düşünüyorum. Tabiii talep olursa :)

Gelelim şapkaya.... Alın kısmı için ilmekleri tığla çıkarıp şişe dizdim. Yaklaşık 2 cm ördükten sonrada gevşek bir şekilde ilmekleri topladım. Son derece kolay bir şapka. Ve zevkle örülüyor...

sevgilerimle knitting yasemin.

Bu arada yeni örgü bloğum orguperisi.blogcu.com bu aralar favorim.:)

Bu Şapkayı isterseniz bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Ancak kaynak belirtip yapılışı içiin bloğuma link vermeniz şartıyla...

Öpüldünüz :)

PONPONLU BERE ORGU MODELI( www.negatif.com ) PONPONLU BERE 1( www.negatif.com )

karamel ORGU MODELLERI.JPG( www.negatif.com ) karamel BERE ORGU MODELI( www.negatif.com )

S7300295.JPG( www.negatif.com ) Untitled-1( www.negatif.com ) 

knitting scarf for baby( www.negatif.com )

S7300321.JPG( www.negatif.com ) S7300319.JPG( www.negatif.com ) 

S7300318.JPG( www.negatif.com ) S7300313.JPG( www.negatif.com )

S7300310.JPG( www.negatif.com ) S7300322.JPG( www.negatif.com ) 

S7300361.JPG( www.negatif.com ) S7300376.JPG( www.negatif.com ) 

S7300345.JPG( www.negatif.com ) S7300341.JPG( www.negatif.com )

S7300339.JPG( www.negatif.com ) S7300338.JPG( www.negatif.com )

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !